Zelal İsminin Anlamı Nedir? Zelal İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

16.07.2022 14:18 Son Güncelleme: 16.07.2022 14:20 Zelal İsminin Anlamı Nedir? 
Kız evlatları için son aşama ideal bir isim olarak karşımıza çıkan Zelal isminin rengi pembedir. Anlamına bakıldığında ise arı, duru, berrak ve saydam olduğu görülmektedir.
Zelal İsmi Kur’an’da Geçer mi? 
Zelal adını çocuklarına koymak isteyen anne babalar bu ismin Kur’an’da geçip geçmediği merak etmektedir. Bilhassa son dönemlerde çokça araştırılması sebebiyle dikkatlerini üstüne çeken adlardan biri olmaktadır. Zelal adı Kur’an-ı Kerim’de birden fazla ayette geçmektedir. Bilhassa de Yusuf Suresi içinde yer edinen 8. ve 30. ayetlerde bulunmaktadır.
TDK Lügat Anlamı Nedir? Değişik anlamları olan ve değişik kökenlere haiz olan Zelal adı son dönemlerde ön plana çıkmayı başarmaktadır. G​​​​​​Günümüzde pek fazla bilinmese de yavaş yavaş ilgi görmeye adım atmıştır. Bilhassa Kürtçe anlamı ile oldukca kıymetli bir mana taşımaktadır.
Zelal isminin Kürtçe olarak anlamı 
 -Duru, Arı, saydam ve berrak olarak geçer.
Zelal İsminin Arapça olarak anlamı ise 
 – Yanılgı ve delalet şeklinde tanımlanır.
Zelal İsminin Özellikleri 
Zelal ismine haiz olan kimseler parlak zeka ve oldukça sempatik insanoğlu olarak tanınır. Çevresindeki insanoğlu ile oldukça iyi ilişkiler oluşturmayı başarır ve kendisini kısa sürede yeni tanıştığı kişilere sevdirmeyi başarır. Bununla beraber Zelal ismine haiz kimseler tecim hayatında başarı göstermiş ve fırsatları kolaylıkla yakalayabilen insanlardır. Hayatları süresince yüksek kazançlar elde etme potansiyeline de haizdir. Sanat içerikli yönü kuvvetli, değişik bakış açıları ile dikkat çekerler. Hisleri güçlü olduğundan sezgisel alanda başarılıdırlar.
Zühre İsminin Anlamı Nedir? Zühre İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

Son Dakika Haberler