Yatınca ayak yanması iyi mi geçer, iyi mi düzelir?

Yatınca çeşitli nedenlerden dolayı ayak yanması problemi ortaya çıkabilir. Ayak yanmasının geçmesi için elma sirkesi ve zencefil kullanılabilir. Evde organik yöntemler ile ayak yanması tedavi edilebilir. Geçmeyen ayak yanması için kesinlikle uzman bir doktora görünmek gerekecektir
Yatınca ayak yanması iyi mi geçer?
 Yatınca ayak yanmasının geçmesi için elma sirkesi kullanılabilir. Ilık suyun içine elma sirkesi konulmalıdır. Elma sirkesi ayak yanmasını iyileştirerek kan dolaşımını da hızlandırır. Elma sirkesi eklenen ılık suyun içine ayaklar konularak ortalama 20 dakika, otuz dakika kadar dinlendirilmelidir. Elma sirkesi, ayak yanması için fazlaca mühim bir bitkisel çözümdür. Naturel antibiyotiklerden olan zerdeçal da ayak yanmasını engeller.  Ayak yanmasına çözüm bulmak için günde bir bardak kadar zerdeçallı su tüketmek gerekmektedir. Tertipli tüketilen zerdeçallı su ayak yanmasına çözüm bulabilir. Zencefilli maske de ayak yanmalarını önleyebilir. Zencefil maskesi yapıldıktan sonrasında soğuk su ile ayak yıkanmalıdır. Belli aralıklarla zencefil maskesi uygulandığında ayak yanmaları son bulur.
Yatınca ayak yanması iyi mi düzelir? 
Yatınca ayak yanmasının düzelmesi için çoğu zaman buzlu su konulur. Ayakların altına buzlu su tedavisi uygulanır. Buzlu su yada buz küpleri yanma hissini azaltacaktır. Soğuğun da tesiri ile ayaklardaki yanma hissi kısa bir sürede giderilecektir. Kekik, ayak yanmasını gideren bitkisel çözümler içinde yer almıştır. Kekik, damarlardaki kanın hızını dengeleyerek ayak yanmasını dindirir. Günde bir kere kekik suyunu ayaklara sürmek ayak yanmalarını engellemektedir.
 Yatınca ayak yanmasına ne iyi gelir?
Yatınca ayak yanmasının geçmesi için acı kabak da kullanılır. Acı kabak macunu yardımıyla ayaklardaki yanma hissi giderilir. Acı kabak tertipli kullanıldığında ayak yanmasını giderir. Şeker hastalığına bağlı olarak oluşan ayak yanmasının giderilmesi için uygun tedavi yapılmalıdır.
 Ayak altı yanması niçin olur?
 Ayak altında çeşitli nedenlere bağlı yanmalar olur. Bu yanmalar ise yatınca daha fazlaca kendini gösterir. Sinir hasarından dolayı şeker hastalığı sebebiyle ayaklarda yanma hissi oluşabilir. D vitamini eksikliği olan kişilerin ayaklarının altında da yanma meydana gelecektir. Ayaklarda mantar oluşumu olan kişilerin ayak altında da yanmalar oluşabilir. Ayak yanmasının geçmesi için mantarın da temizlenmesi gerekecektir. Bazı durumlarda ayakkabının rahatsız etmesi sonucunda ayak altı yanmaları ortaya çıkar.
 Böbrek yetmezliği yaşayan kişilerde de ayak yanması meydana gelebilir. Ayağın çevresinde oluşan çatlak ve kırık şeklinde durumlar da ayak altında yanma hissini ortaya çıkarır. B12 eksikliği sebebiyle ayak altında yanma çoğunlukla oluşabilir. Ayak altında oluşan alerjilere bağlı olarak da ayak altında yanmalar meydana gelebilir.Ayak yanmasının emareleri nedir?  Ayak yanmasının en mühim emaresi iğne batması hissidir. Günlük yaşamda acı ve huzursuzluk hissetme oluşabilir. Ayak altında şiddetli yanma hissi ortaya çıkar. Ayaklara dokunulduğu takdirde ayak altında ısı hissedilir. Kapalı ayakkabı giyildiği takdirde huzursuzluk ve ayak altı yanması ortaya çıkar. Ağrının yanı sıra ayak altında acı hissetme de oluşabilir. Parmak uçları uyuşurken ayakta gözle görülür bir halde renk değişikliği meydana gelir. Ayak altı yanmasında tabana tam olarak basılmaz. Ayak üstünde duruldukça iğne batması hissi ortaya çıkabilir. Ağrı ve devamlı bir ısı kişiye huzursuzluk vermektedir. Ayak yanması kendini hep belli eder.

Son Dakika Haberler