Wordle çılgınlığında yeni boyut: Ön siparişler tükendi

17.07.2022 10:19 Son Güncelleme: 17.07.2022 10:19 ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times’ın (NYT) meşhur kelime oyunu Wordle’ın masa oyunu versiyonu çıkıyor.
Amerikan oyun şirketi Hasbro ve NYT işbirliğinde hazırlanan Wordle: The Party Game, büyük popülerlik kazanan çevrimiçi Wordle oyununu kağıt ve kalemle oynanabilir hale getiriyor.
Wordle’da oyuncular web üstünden her gün 5 harfli bir kelimeyi en fazla 6 hamlede tahmin etmeye çalışıyor.
Web tabanlı hali tek kişilik olan Wordle, yeni versiyonda fazlaca oyunculu hale geliyor.
Independent Türkçe’deki habere nazaran 1 Ekim’de piyasaya sürüleceği duyurulan Wordle: The Party Game’de 5 harflik kelimeyi oyunu yöneten bir şahıs belirliyor ve öteki oyuncular kelimeyi kestirmek için birbirleriyle yarışıyor. 19,99 dolara satılan oyunda ön sipariş stokları tükendi. Oyuncu ne kadar azca hamlede kelimeyi tahmin ederse o denli azca puan alıyor ve oyun sonunda minimum puanı alan şahıs galip oluyor.
İnternette günde yalnızca bir kelime tahmin etme şansı verilirken, masa oyunu versiyonunda kelimeyi oyuncular belirlediği için hiçbir sınır yok.
NYT, ABD’li yazılımcı Josh Wardle tarafınca yaratılan oyunu 31 Ocak’ta halka açıklanmayan bir fiyattan satın almıştı.
Bazı oyuncularsa NYT uygulamayı satın aldığından beri oyunun zorlaştığına dair toplumsal medyada yorumlar yapmıştı.
Wordle’dan ilhamla tasarlanan ve martta piyasaya sürülen Heardle da büyük ilgi görmüştü.
Kullananların girişini dinledikleri bir şarkının kime ilişik bulunduğunu tahmin etmeye çalmış olduğu Heardle, bu hafta meşhur müzik platformu Spotify tarafınca satın alınmıştı.
Wordle oyununda en başarıya ulaşmış ülkeler belli oldu

Son Dakika Haberler