Son Dakika – Hava Durumu (18-07-2022)

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu ve yer yer yağışlı. Isı ise bölge genelinde en yüksek 30-32 derecelerde ölçülüyor.
Ege Bölgesinin kıyı kesimlerinde sıcaklıklar fazlaca yüksek seyrediyor. 36-37 derecelerde ölçülen sıcaklıklar öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına niçin olabilir, dikkatli olunmalı.
Akdeniz Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde hava güneşli. Isı ise bu zamanda çoğu zaman 33-37 aşama içinde ölçülüyor.
İç Anadolu Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Isı bölgede 26 ile 31 aşama içinde seyrediyor. Salı ve Çarşamba günü de benzer bir hava durumu planlanıyor.
Karadeniz Bölgesinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Isı ise bölgede en yüksek 25-26 derecelerde ölçülüyor. Salı günü yağışın bölgenin doğusuna çekilmesi planlanıyor.
Doğu Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde hava azca bulutlu, güneşli. Isı da bu zamanda çoğu zaman 30 ile 35 aşama içinde ölçülüyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bolca güneşli ve sıcak hava görülmeye devam ediyor. Bölge genelinde ısı 38 aşama ve üstünde ölçülüyor, yer yer 41-42 derecelere çıkıyor. Sıcak çarpmalarına karşı önlemli olunmalı.

Son Dakika Haberler