Son Dakika – Hava Durumu (17-07-2022)

Marmara Bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor. Isı bölge genelinde en yüksek 30 ile 35 aşama içinde ölçülüyor.
Ege Bölgesinde güneş görülüyor. Isı kıyı kesimlerde 37-38 derecelerde ölçülüyor. Gene kıyı kesimlerde şiddetli rüzgar da beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.
Akdeniz Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde hava azca bulutlu ve güneşli. Sıcaklıklar ise bu zamanda bölgenin batısında 36-37, orta kesimlerinde 33-34, doğu kentlerinde ise en yüksek 35-36 derecelerde ölçülüyor.
İç Anadolu Bölgesinde hava parçalı ve azca bulutlu. Isı bölgede en yüksek 26 -32 aşama içinde ölçülüyor. Pazartesi günü de benzer bir hava durumu planlanıyor.
Karadeniz Bölgesinin orta ve doğusunda gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Bölgenin kalanında ise hava parçalı bulutlu. Isı Bolu’da 25, Samsun’da 27, Trabzon’da 26 aşama ölçülüyor.
Doğu Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde güneş bol miktarda görülüyor. Isı da bu zamanda çoğu zaman 30 ile 35 aşama içinde ölçülüyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bolca güneşli ve sıcak hava görülmeye devam ediyor. Bölge genelinde ısı 37 aşama ve üstünde ölçülüyor, yer yer 40 derecelere ulaşıyor. Sıcak çarpmalarına karşı önlemli olunmalı.

Son Dakika Haberler