Son Dakika – Hava Durumu (09-07-2022)

Marmara Bölgesinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Isı bölgede 33-35 derecelerde ölçülüyor. Yağışların Pazar günü de tesirini sürdürmesi planlanıyor.
Ege Bölgesinde parçalı bulutlar görülüyor, iç kesimlerde mahalli yağmurlar da etkili oluyor. Isı ise bölgede 30 ile 35 aşama içinde ölçülüyor, yer yer 35 derecenin de üstüne çıkıyor.
Akdeniz Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde hava parçalı ve azca bulutlu. Isı ise bu zamanda 30 ile 35 aşama aralığında ölçülüyor.
İç Anadolu Bölgesinde hava parçalı bulutlu ve yağışlı. Isı ise bölgede en yüksek 33-34 derecelerde ölçülüyor. Pazar günü de benzer bir hava durumu planlanıyor.
Karadeniz Bölgesinde parçalı ve azca bulutlu bir sema var. Yer yer bölgesel yağmurlar da görülüyor. Isı ise bölgede 26 ile 32 aşama içinde ölçülüyor.
Doğu Anadolu Bölgesinin kuzeyinde mahalli yağmur geçişleri görülüyor. Bölgenin kalanı ise azca bulutlu ve güneşli bir havaya haiz. Isı Kars’ta 27, Malatya’da 37, Hakkari’de 32 aşama ölçülüyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sıcak ve bolca güneşli havalar devam ediyor. Hava sıcaklıkları Birçok ilde 40 derecenin de üstünde ölçülüyor. Bilhassa öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.

Son Dakika Haberler