Melisa Uzunarslan’dan Vicdansız Adam

Melodilerin yolu bir kez o insanoğlunun hayatıyla kesişiyorsa her zerresine nüfuz edebilmektedir. Kimi hayatlarda bunun izlerini daha çok görmek mümkündür. Çocuk yaşta müzikle arasındaki bağları keşfeden Melisa Uzunarslan sonrasında da Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitimini tamamlayarak müzik kariyerini bilimsel nitelikli kariyeriyle eşdeğer şekilde sürdürdü. Sürdürülen bu yolculuğunda da parmak uçlarını kemanının tellerinden ayırmadı. Keman ile Melisa Uzunarslan birbirinden ayrılabilecek olgular değildi. Birbirlerini tamamlıyorlardı.
İlk solo albüm emek vermesi “Tanıdığım En Güzel Deli” sonrası kendisiyle yaptığımız söyleşide müziğin yaşamının her zerresine nüfuz ettiğini hissettirmişti. Albümde klasik müziğin izlerinin yanında alternatif müzikten de izler bulunmasıyla Melisa Uzunarslan’ın hisler hayatına dair detaylar sunuyordu.
Geçtiğimiz günlerde Melisa Uzunarslan “Vicdansız Adam” ile dinleyiciyi buluşturdu. Her geçen gün üretim safhasında deneyim kazanan sanatçı müziğin mutfağında da standardını gösterdi. Sony Music Türkiye etiketiyle gösterilen çalışmanın sözleri Mazhar Alanson, müziği de Melisa Uzunarslan’a ilişkin. Şarkının düzenleme ve prodüktörlüğünü Can Algeç üstlendi. Fotoğraflarda Mehmet Hakyemez, kapak tasarımında da Damla Soyer’in imzası bulunuyor.
“Vicdansız Adam” emek vermesi üretimi itibarıyla Melisa Uzunarslan’ın kıymetli emekleri içinde yerini aldı. Doğru bir ekiple yola çıkıldığında bir şarkının doğru bir yolculuğa da uzanabileceğini bizlere göstermiş oldu.
Müzikal üretimlerinde bir tek belli bir yaş grubuna değil her kuşağa hitap etme hassasiyetini gösteren Melisa Uzunarslan “Vicdanlı Adam” ile bu mevzuda da başarıya ulaşmış oldu. Her yaşın müzikal ruhuna hitap eden bu şarkı doğru dinleyicilere ulaştığında kıymeti daha da anlaşılacak bir üretim… Geleceğe umutla baktıran bu emek harcama sanatçının yeni yolculuklara yelken açarken eski tatlardan da izler barındırdığını gösteriyor. Bu bağlamda da kendisi hususi bir tebriki hak ediyor.Daha nice üretimlere…

Son Dakika Haberler