Kovid aşısı hatırlatma dozları yapılmaya başladı

12.07.2022 12:50 Haber Deposu: DHA Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca son dönemde Kovid-19 vakalarının yeniden artışa geçtiğini, Kovid aşıları hatırlatma dozları için aşı randevularının açıldığını açıklamıştı. Kovid-19 aşısı hatırlatma dozu randevuları da açıldı. Kurban Bayramı’nda İstanbul’da olanlar hatırlatma dozu için randevularını alarak, aşı olmak için hastanenin yolunu tuttu. 

Yozgat’ta otobüs yoldan çıktı: 8 yolcu hastaneye kaldırıldı
“HATIRLATMA DOZU ÖNEMLİ” Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji kısmı doktoru Dr. Büşra Özcan, “Biontech, Sinovac ve Turkovac aşılarımız mevcut. Yurttaşlarımız üç aşıyı da yaptırabiliyorlar. Bayram süresince 08.00-00.00 arasındaki saatlere buluşma alıp, aşı olabilirler. Hatırlatma dozu mühim, gelmelerini bekliyoruz. Bilhassa son aşısı üstünden 6 ay geçmiş olanların gelmesi gerekiyor.” dedi. 
Turkovac aşısı olan Cengiz Yıldız “8 ay ilkin aşı yaptırmıştım. Bugün de 4. dozu yaptırıyorum. Turkovac yaptırıyorum. Devletimiz, bilim adamlarımız o denli emek harcama yapmış oldu, Turkovac için. Onların çalışmalarını takdir ederek Turkovac yaptırdım. Daha ilkin Sinovac ve Biontech yaptırmıştım. O zamanlar Turkovac olsaydı, Turkovac yaptırırdım. Sıhhat Bakanımız izahat yapmıştı ‘Artış var’ diye. Ben de toplu taşıma kullanıyorum o yüzden yaptırdım” diye konuştu. 

Son Dakika Haberler