‘Kim Milyoner Olmak İster’de yarışmacıyı şaşırtan sual!

Başarı göstermiş oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ATV ekranlarında gösterilen ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ yarışması, sorulan sorularla ve renkli yarışmacılarıyla sık sık gündeme geliyor. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafınca 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde açılışı meydana gelen, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili bir probleminin yöneltildiği Doğan Sıkıntılı isminde yarışmacı, sunucu Kenan imirzalıoğlu’nu şaşkına çevirmişti.
Yarışmacı, “Ana taşıyıcı kuleleri arasındaki mesafe en uzun olan, ‘en uzun asma köprü’ hangisidir?” sorusunda zor anlamış olur yaşamıştı. Şıklarda; ‘Japonya’da Akaşi Kaikyo Köprüsü’, ‘Türkiye’deki 1915 Çanakkale Köprüsü’, ‘Çin’deki Yangtze Nehri Köprüsü’ ve ‘ABD’deki Golden Gate Köprüsü’ yer almıştı. Yarışmacı, ilkin ‘telefon’ jokeri, sonrasında ‘yüzde 50’ joker hakkını kullanmıştı. İki jokerin peşinden İmirzalıoğlu’nun “Bir jokeriniz daha var” uyarısına karşın, doğru cevabı verememişti.
D şıkkını (ABD/Golden Gate Köprüsü) seçerek suali yanlış cevaplayan Doğan Sıkıntılı, Kim Milyoner Olmak İster’den elenmişti. Şundan dolayı doğru yanıt, B şıkkı 1915 Çanakkele Köprüsü olacaktı.
 
Sunucu Kenan İmirzalıoğlu, yanıt karşısında şaşkınlığını gizleyememiş, “Son günlerde gündemi fazla takip edemediniz sanırım” demişti. İmirzalıoğlu, bunun üstüne büyük alkış alan şu ifadeleri kullanmıştı:
Ana taşıyıcı kuleler içinde mesafe iki bin 23 metre. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına ithafen. Kulelerin yüksekliği 318 metre ki tepesinde mermi replikaları var. Seyit Onbaşı’yı anmak için yapılmış. Bu yüzden en uzun asma köprü Türkiye’de, 1915 Çanakkale Köprüsü. Çanakkale zaferini kazanan kahramanlarımız olmasaydı ne orada o köprüyü yapabilirdik, ne biz bu stüdyoda bu yarışmayı sunabilirdik, ne de siz ekranları başlangıcında izleyebilirdiniz. Başta Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk olmak suretiyle tüm şehitlerimizi dualarla, minnetle, saygıyla, sevgiyle yad ediyoruz.
Fenomen programın dün gösterilen bölümünde ise; 32 yaşındaki tıp fakültesi mezunu İshak Utku Muntazam, başarıya ulaşmış performansıyla adından söz ettirdi. Izleyiciler, Muntazam ile birlikte büyük coşku yaşadı.
Adım adım büyük ödüle ilerleyen yarışmacı, 100 bin TL tutarındaki soruda daha ilkin uzun süre yetişim yapmış olduğu Darülaceze’yi görünce şaşkınlık yaşadı. İshak Utku Muntazam’ün karşısına, “Kimsesiz evlatları, engelli adam ve bayanları hem dilenmekten kurtarmak hem de onların eğitim ve bakımlarını sağlamak suretiyle kurulan Darülaceze’nin kurucusu kimdir?” sorusu çıktı.
 
‘A- II. Mahmud’, ‘B- Abdülmecid’, ‘C- Abdülaziz’, ‘D- II. Abdülhamid’ şıklarını gören yarışmacı, doğru cevabı hatırlamakta güçlük yaşadı. İmirzalıoğlu’nun ricası üstüne vakıf hakkında konuşan Muntazam, “Orada kalan insanoğlu oldukça iyi bakılıyorlar. Hakkaten oldukça iyi çalışan bir kurum. Bu suali yanlış yapmak beni oldukça üzer, para asla mühim değil. Bilmiyorum gerekirdi. Fakat risk almak da isterim” dedi.
Yarışmacı, “Babam ‘Risk almadan gelme, kaybedecek bir şeyin yok’ dedi. Tarih mevzusunda iyi değilim, bu benim eksiğim” şeklinde konuştuktan sonrasında, ‘D- II. Abdülhamid’ şıkkını seçti. Doğru cevabı seçen Muntazam, böylece 200 bin TL’lik suali görmeye hak kazanmıştır.
 
Büyük ödüle yalnız üç adım kala İshak Utku Muntazam, “Marşal Adaları, hangisine haiz olmayan Birleşmiş Milletler’e üye olan bir ülkedir?” sorusuyla ve ‘A- Ulusal futbol ekibi’, ‘B- Ulusal Marş’, ‘C- Bayrak’, ‘D- Başkent’ şıklarıyla karşılaştı.
Joker hakkı kalmamış olan yarışmacı, bir süre doğru yanıt hakkında düşündükten sonrasında daha çok risk almak istemeyerek yarışmadan çekilme sonucu verdi. Devam etseydi, ‘D- Başkent’ şıkkını seçeceğini söyleyen muntazam, Kenan İmirzalıoğlu’nun doğru cevabı ‘A- Ulusal futbol ekibi’ olarak açıklamasıyla beraber, “İyi ki devam etmemişim” diye konuştu.

Son Dakika Haberler