Galatasaray’ın aktarma listesindeki öbür isimler ortaya çıktı

09.07.2022 17:47 Haber Deposu: DHA Spor Toto Süper Lig’in 2022-23 sezonu için çalışmalarına devam eden sarı-kırmızılılar, şu ana kadar Abdülkerim Bardakcı ve Kazımcan Karataş’ı ekibine dahil ederken, Portekizli futbolcu Sergio Oliveira ile de anlaştı.
Aktarma periyodu sonuna kadar takıma yapılacak takviyeler için mesai harcanarak 5-6 oyuncunun daha ekibe dahil edilmesi hedefleniyor. Sarı-kırmızılılarda Marcao’nun ayrılmasının arkasından stoper bölgesi, ön libero, forvet arkası ve santrfor transferi üstüne yoğunlaşıldı. Defans hattı için Alman futbolcu Jerome Boateng ve sarı-kırmızılı eski futbolcu Jason Denayer’in adı listede yer alırken, ön libero için Paris Saint Germain forma giyen Senegalli futbolcu Idrissa Gueye sıralama başlangıcında bulunuyor. Listede yer edinen adlar için yoğun çaba gösteren sarı-kırmızılı kulüp, Portekizli William Carvalho ile de görüşmelerine devam ediyor. Sarı-kırmızılılar, santrfor takviyesi ile ilgili İsviçreli futbolcu Haris Seferovic’i satın alma opsiyonlu kiralık olarak renklerine bağlamak isterken, alternatif adlar içindeki Ümit Bozok’tan ise senelik maliyeti sebebiyle umudunu kesti. Norveçli atak oyuncusu Ola Solbakken’ın, teknik direktör Okan Buruk’un tam istediği tarzda bir oyuncu olmadığı sebebiyle transferinin şu an için arka planda kalmış olduğu öğrenildi.
Galatasaray’ın Avusturya kamp ekibine dahil etmediği Sacha Boey kadroda düşünülmezken, Beşiktaş’ın ekibine dahil etmiş olduğu Jackson Muleka ise sarı-kırmızılı kulübün aktarma gündeminde yer almadı.
Galatasaray kampında dikkat çeken görüntü

Son Dakika Haberler