Assassin’s Creed Liberation HD sahipleri erişimlerini kaybetmeyecek

13.07.2022 11:49 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Ubisoft şirket sözcüsü Eurogamer’a “Bu oyunların mevcut sahipleri bunlara erişebilecek, oynayabilecek yada tekrardan indirebilecek” dedi. Liberation HD’nin oynanabilirliği mevzusundaki kafa karışıklığı, Ubisoft’un bu ayın başlarında yapmış olduğu bir duyurudan kaynaklanıyor.
Şirket, daha yeni ve daha popüler oyunları için kaynakları boşaltmak için tasarlanan bir hamleyle, Liberation HD dahil olmak suretiyle 15 oyunda çevrimiçi hizmetler için desteği bırakmayı planladığını söylemiş oldu. Kararın bir sonucu olarak, etkilenen oyunların çoğunda çevrimiçi özellikler ve indirilebilir içerik kullanılamaz hale gelecek.
Bununla beraber, firmanın tamamen oynanamaz olacağını söylediği tek oyun, yalnızca oldukça oyunculu bir edinim olması sebebiyle Spade Junkies idi. Birçok şahıs, Nors3 adlı bir Twitter kullanıcısı Pazartesi günü Liberation HD’nin Steam sayfasında bir ekran görüntüsü paylaştığında Ubisoft’un işleri bir adım daha ileri götürmeyi planladığını düşündü. Oyunun vitrin listesindeki duyurulardan biri, “Lütfen bu başlığın 1 Eylül 2022’den sonrasında erişilemeyeceğini ihmal etmeyin” uyarısını içeriyordu. Uyarı, birçok kişinin Ubisoft’u yeni bir düşük seviyeye düşmekle suçlamasına niçin oldu. Şirket, Eurogamer’a, kararından etkilenen 15 oyunun geleceği hakkında daha doğru data sağlamak için Valve ve öteki platform sahipleriyle beraber çalıştığını söylemiş oldu.

Son Dakika Haberler