Açık Lise AÖL 3.dönem imtihan tarihleri! AÖL imtihanı ne süre 2022, online mı yapılacak?

14.07.2022 13:21 Son Güncelleme: 14.07.2022 13:22 AÖL 3.dönem imtihan tarihleri ise öğrencilerin araştırmış olduğu mevzular içinde yer ediniyor. Kayıt yenilemenin sonrasında gözler açık lise imtihan tarihlerine çevrildi. AÖL 3.dönem sınavları online bir halde gerçekleştirilecektir.
AÖL SINAVI NE ZAMAN?
Açık Öğretim Lisesi 3. dönem imtihan tarihleri açıklandı. AÖL 3.dönem sınavları 20 Temmuz 2022 zamanı saat 09:30’dan – 29 Temmuz 2022 zamanı saat 23:59’a kadar yapılacak.
Not-1: Öğrenciler seçmiş olduğu bir dersin imtihanını bitirdikten sonrasında, seçmiş olduğu öteki dersin sınavına derhal adım atmak zorunda değildir. Online imtihan takvimi içinde istediği bir süre öteki dersin sınavına başlayabilir.
Not-2: İlgili Makam Oluru Gereği: Online Sınavla ilgili olarak, “İnternet erişimi olmayan öğrenciler İl/İlçe Ulusal Eğitim Müdürlükleri Imtihan Yürütme Komisyonlarına talepte bulunabilirler. Engelli öğrenciler ise kendi durumları ile ilgili İl/İlçe Ulusal Eğitim Müdürlükleri Imtihan Yürütme Komisyonlarına talepte bulunabilirler.
Not-3: Imtihan öncesinde imtihan sistemine erişim için kullanılan tarayıcı penceresi haricinde tüm uygulamalar kapatılacak, imtihan esnasında imtihan sisteminin erişildiği tarayıcı penceresi haricinde herhangi bir pencereye geçiş yapılmayacaktır.
Ek olarak arka planda çalışan ve web bağlantısı kullanan uygulamalar var ise bunlar da kapatılacaktır. Imtihan anında başka bir program, tarayıcı yada sayfa açılması hâlinde öğrenciye uyarı mesajı verilecek, oluşturulan program, tarayıcı yada sayfanın kapatılmaması durumunda öğrencinin o derse ilişik imtihanı iptal edilecektir.  Öğrencilerimizin cep telefonu yada bilgisayarlarındaki bildirimleri de sınavdan ilkin kapatmaları gerekmektedir.
Not-4: Sınavın ilk günü yaşanabilecek yoğunluktan dolayı öğrencilerimizin, sınavın ilk günü değil de imtihan takvimi içinde ilerleyen günlerde, bilhassa hafta sonu imtihan ekranlarına girmeleri daha uygun olacaktır.
YKS neticeleri 2022 izahat zamanı! YKS neticeleri ne süre açıklanacak?

Son Dakika Haberler