2 yıl komada kaldı… Uyanıp saldırganın kimliğini deklare etti!

17.07.2022 18:27 Haber Deposu: Özgürlük ABD’de yaşanmış olan bir adli olay Film senaryolarını aratmayan hikâyesiyle manşetlerde üst sıralara tırmandı.
Vakayı takip eden Polis müfettişleri artık tüm umutlarını kaybetmişken kurbanın aniden gözlerini açıp hayata dönmesiyle vaka aniden açığa kavuştu.
Wanda Palmer adındaki hanım Haziran 2020’de Cottageville’deki evinde vahşice bir saldırıya uğramış; kafasına bir pala yada balta ile vurulmuştu.
Jackson County Şerifi Ross Mellenger, vakası anlatırken “Dürüst olmak gerekirse oraya vardığımızda onun öldüğünü düşündük” dedi.
Wanda, yaşamış olduğu bu korkulu saldırının peşinden komaya girmiş ve 2 yıl süresince bilinci kapalı kalmıştı.
Dedektifler saldırganın kimliğini belirleyememişti ve tam da tüm umutlarının tükendiği aniden, geçen hafta Palmer’ın yatırılmış olduğu bakım tesisinden bir telefon aldılar. Görevliler polislere kurbanın bilincinin yerine geldiğini söylemiş oldu.
Polis yetkilileri vakayla ilgili yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler:
“Neler olduğu hakkında birazcık fikrimiz vardı, sadece mesele davanın somut kanıtlarla devam edememesiydi. Görgü tanığı yoktu, evde kimse yaşamıyordu, {güvenlik kamerası} kaydı, cep telefonu kaydı yoktu. Bizi davada ilerletebilecek hiçbir şey yoktu elimizde.”
Basına verilen bilgiye bakılırsa ağır beyin hasarına karşın Wanda Palmer dedektiflerle kontakt kurabildi. Kadının söyledikleri ise adeta kan donduracak cinstendi: Komaya girmesine sebep olan şahıs kadının adam kardeşi Daniel Palmer’dı…
Şerif Mellenger “Her şeyin anahtarı kurbanın kendisindeydi ve onunla kontakt kuramadığımız için elimizde hiçbir şey yoktu. Şimdi, vakadan iki yıl sonrasında o artık uyanık ve bizlere tam olarak ne işe yaradığını anlatabiliyor,” dedi.
Daniel Palmer’ın adam öldürmeye girişim ve kasten yaralama suçlarından tutuklandığı bildirildi.
Şerif Mellenger, davadaki silahın bir pala ya da balta olduğuna inandıklarını ve kurbanın kafasına şiddetli bir halde vurulduğunu söylemiş oldu. Polisler Daniel Palmer’ı sorguladı, sadece Mellenger şüphelinin saldırının sebebiyle ilgili bir data vermediğini ve soruşturmanın devam edeceğini söylemiş oldu.
 

Son Dakika Haberler